Son konular
Ana Sayfa / Kim Kimdir ? / Okan Bayülgen

Okan Bayülgen

23 Mart 1964 yılında İstanbul’da hayata merhaba diyen Okan Bayülgenin asıl adı Okan Kaan Bayülgendir. Ressam bir anne ile gazetecilik ve hukuk eğitimi almış bir babanın oğludur. Eğitim hayatına Taş Mektep adlı yatılı okulda başlar. Bu okula kayıt olmasının sebebi o zaman 6 yaşında Okan Bayülgenin, annesi ile babasının boşanmaları sonucu aldıkları bir karar olarak belirtiyor. Lise hayatına ise Galatasaray Lisesinde devam eder. Lisedeki son zamanlarında aşık olup okula gitmeyen Okan Bayülgen, annesi tarafından Bodruma çağrılır ve burada Bodrum Lisesine devam eder. 1984 yılında Şişli Lisesinden mezun olan Okan Bayülgen lise eğitimini bu şekilde tamamlar.

Fransa’ya fotoğraf eğitimi almaya giden Okan Bayülgen, buradaki Tours Üniversitesinde hukuk bölümünde eğitim görmeye başlar. Sonrasında fikrini değiştirip ekonomi bölümüne geçer. Fransadaki eğitimini yarım bırakarak Türkiye’ye dönen Bayülgen burada Mimar Sinan Üniversitesi’nin Konservatur Bölümüne girer ve 1989 yılında mezun olur. Ardından aynı üniversitede Sosyal Bilimler Fakültesinde mastır yapar.

1989-1994 yılları arasında en genç yönetmen ünvanı ile Devlet Tiyatrolarında bazı oyunlar yöneten Bayülgen, 1991 yılında “Son Saatler” isimli bir program ile Kent FM’de radyoculuğa soyunur. Radyolarda bir çok kişi tarafından takip edilen Bayülgen televizyonculuğa ise Satel TV’de başlar. Burada çeşitli video klipleri sunduktan sonra ATV’de “Gece Kuşu” isimli programı yapar. Televizyon şovlarına Televizyon Çocuğu, Zaga, Televizyon Makinesi ile devam eden Bayülgen halen Disco Kralı adlı programı yapmaktadır.

Kendi çizgisini koruması ve prensipleriyle adından söz ettiren Bayülgen’in başından genç yaşta bir evlilik geçmiştir. Bayülgen’in üçüncü evliliği, Çocuklar Duymasın adlı dizide oynayan Zeyno Günenç ile olmuştu. 2009 yılında yeniden evlenen Okan Bayülgen’in İstanbul adlı bir kızı vardır.

Hakkında betul

Bunları da okuyun...

Fuzuli

1495 senesinde günümüzde Irak sınırlarında bulunan Hille şehrinde doğmuştur. Asıl adı Mehmet olan Fuzuli’nin büyük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir