Son konular
Ana Sayfa / Kim Kimdir ? / Larry Page

Larry Page

Asıl adı Lawrence Page’dir. İnternet dünyasının devi, arama motoru denilince tüm dünyada akla gelen tek isim Google’ın efsane iki kurucusundan bir tanesidir. Google’ı internet dünyamızda bu seviyelere kadar getiren Larry Page, 26 Mart 1973 tarihinde doğmuştur. Google firmasının temel mantığını oluşturan Larry Page, Google’ın tüm dünyada bu seviyeye gelmesinde büyük emekler harcamıştır.

Ve bu emekler doğrultusunda kazancını da tahmin edebilirsiniz. Çünkü tüm dünyaya da bilinen, dünyanın en büyük sitesi Google’ın iki kurucusundan birisidir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda Larry Page’n 18,6 milyar dolar ile dünyanın en zenginleri arasındadır. En zengin 100 kişi arasında 33 sırada olan Larry Page’ın serveti gerçekten dudak uçuklatmaktadır.

Hala görevi başında olan Larry Page, bu süre içinde Google içerisindeki temel algoritmayı geliştirmekte büyük rol oynayanlar arasındadır. Algoritmayı yani mantığı geliştirmesi dahi, Google şu seviyeye getirmiş olsa gerek. Google şirketindeki CEO görevini sürdürmeye devam eden Larry Page’n, asıl mesleği büyük bir merak ve istekle okumak istedi bilgisayar mühendisliğidir.

Michigan Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliğini bitiren Larry Page, bunun yanında mastarını yapmış ve şuanda da hala doktorasını sürdürmektedir. Yaptığı büyük işler doğrultusunda tüm dünyada hayranlıkla karşılanan Larry Page, gerçekten de büyük bir iş başarmıştır. 1 milyan dolar sermaye ile kurulan şuandaki dünya devi Google, yaklaşık 12 senelik bu süreçte dünyanın zenginlik bakımından sayılı kişiler arasına getirmiştir.

Hakkında betul

Bunları da okuyun...

Nabi

Osmanlı döneminin en dikkat çeken şairlerinden olan Nabi 1642 senesinde Şanlıurfa’da doğmuştur.Yokluklarla dolu bir çocukluk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir