Son konular
Ana Sayfa / Bunları biliyor musunuz ? / Bu Motorsiklet uçuyor!

Bu Motorsiklet uçuyor!

Evet alınan bilgilere göre yıllarını bu işe adamış olan Avusturyalı Helikopter pilotu Christopher Malloy bütün servetini uçan bir motor üretmeye harcamış. 32 yaşındaki helikopter pilotu Malloy, 2,5 yıl sonra bu emeline kavuşmuş.

Geleceğin bir numaralı taşıtlarından biri olacak olan araç Malloy’un deyimiyle “Hoverbike” yaklaşık 3000 kilometre yükselebiliyor. 3000 km yükseklikte 100 mph hıza ulaşabiliyor. Christopher Mallyo bu aracı karbon fiber uçak gövdesi ve araba motoruyla icat etmiş.

Araçta yapılan testler sonucunda 150 Km’yi 45 dakikada geçebildiği bilgisi elde edildi. Böylesine güzel bir aracın yakın zamanda tüm dünyada kullanılması ve seri üretimine başlanması an meselesi. Ancak bu araca sahip olmak pek çokların cebini yakacak gibi görünüyor. Çünkü 3000 km yüksekliğe ulaşabilen ve 100 mph hız yapabilen bu harika aracın fiyatının 45,000 ingiliz sterlininden (yaklaşık 119 bin TL) fazla olması bekleniyor.

Eleştirmenlerin güvenlik testindende başarıyla geçen Hoverbike’da gökyüzünden düşerken sürücü yaralanmasın diye paraşütlerde bulunmakta. Ayrıca Hoverbike’in içinde bulunan 3 eklentiside düşüşden sonra yeryüzüyle çarpışma esnasında Hoverbike’in parçalanmasını önlüyor. Bu ve daha fazlası aracı güvenli kılan bir kaç unsur…

Ancak bütün bunlara karşılık Christopher Malloy: “İcadımdan %100 emin değilim, çünkü hiç şehir içinde kullanmadım. İplerden kurtulduktan sonra nerelere gideceğini tahmin etmek zor. Bir yandan da icadıma bir şey olacağından da korkuyorum çünkü türünün tek örneği” şeklinde açıklamada bulunarak soru işaretlerini aklımıza getiriyor.

Christopher Malloy bunların yanında aracının Starcrafttaki taşıtlara benzediğinide söyleyerek yüzümüzü güldürdü.

Hakkında betul

Bunları da okuyun...

Allah kimlerin iftar sofrasına icabet eder?

Yüce Rabbimiz mekândan zamandan münezzehtir…O’nu uyku, uyuklama almaz. Elbette ki sofraya ihtiyacı da yoktur. Peki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir