Son konular
Ana Sayfa / Kim Kimdir ? / Anonymous

Anonymous

Kelime anlamı olarak Anonim anlamına gelen grup, son zamanlarda Türkiye’deki bir çok devlet kurum sitesine saldırarak düzenleyerek tehtit ve uyarı türünde mesajlar yolluyor. Kesin olarak belli kişilerden oluşmayan hacker grubu, 2003 tarihinden bu yana tüm dünya çapında yaşanan toplumsal sorunlar dahilinde internet dünyasından tepkilerini göstermeye devam ediyor.

Peki grubun amacı nedir ?

Grup anonim, yani belli kişilerden oluşmadığı için daha geniş bir kesimi temsil etmektedir. Bu yüzden toplumsal tepkileri göstermeye devam etmekteler. Genellikle tepki göstereceği sitelere Zombi ve Botnet adında sanal sunucular ile saldıran grup, hedef web sitesinde yoğunluk gösteriyor.

Yani siteye milyonlarca kişi girmiş gibi gözüküyor, ancak böyle bir şey aslında yok. Bu şekilde gösterilmesinden dolayı, sitenin alt yapısında çalışan server ve ya serverlar bu yoğunluğa dayanamayarak çökme gösterebiliyor. Ve sitenin yayın akışı mecburen kesilmek zorunda kalıyor. Buda Anonymous tarafından üstlenilerek dünya çapında bir tepki şeklinde işlem görüyor.

Geçen zamanlarda Wikileaks belgelerinin açıklaması sonucunda ABD’ye destek çalışmalarında bir çok ülkenin devlet sitelerine yukarıda belirtilen şekilde saldırılar düzenlendi. Çöken serverları değiştirmek ve ya siteleri eski haline getirip, site içindeki veri kaybını düzeltmek ise gerçekten büyük bir emek istiyor. Bu yüzden emekleri büyük bir şekilde zedeleyen bu saldırılar, internet dünyasında gün geçtikçe çoğalıyor. Son olarak ise Anonymous’un 50 bin botnet sunucu olduğu iddaa ediliyor. Yani bu demektir ki, milyonlarca bilgisayar bu saldırılarda kullanılabilir.

Hakkında betul

Bunları da okuyun...

Nabi

Osmanlı döneminin en dikkat çeken şairlerinden olan Nabi 1642 senesinde Şanlıurfa’da doğmuştur.Yokluklarla dolu bir çocukluk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir